Zpět

Jak vybrat snubni prsteny

Přidáno: 20.2.2018 7:51.44 Počet shlédnutí: 328

20 Únor 2018

Jak vybrat snubni prsteny

Několik okamžiků života je stejně tradicí jako svatby. Od obřadu k recepci, dokonce až po šaty, se seznam historických a kulturních konvencí zdá nekonečný. V posledních letech se však více moderních párů rozhodne prolomit tradici a udělit svatbě něco, co je opravdu jejich vlastní.

Některé svatební tradice se mohou zdát libovolné, jako když nosíme prsteny na třetím prstu našich levých rukou. Zatímco se můžete rozhodnout ignorovat určité tradice, tato svatební konvence se datuje staletí.

Historie svatebního prstenu
Tato tradice se datuje tisíce let - tedy asi 5000 let. Některé z nejranějších odkazů na snubní prsteny pocházejí ze starověkého Egypta, kde lidé oblékli kroužky lásky. Římané také spojili prsteny s manželstvím s použitím kroužků "fede", které často zobrazují dvě sevřené ruce, ale na stejném prstu nebyly vždy noseny.

Žíla lásky
V římských dobách lidé věřili, že v prstencovém prsci je spojena přímá srdce. Říkali tomu vena amoris, nebo "žíla lásky". Takže během svatebního obřadu by kroužek měl být umístěn na prstu, aby symbolizoval vzájemnou lásku páru. Zatímco tato žíla ve skutečnosti neexistuje, je to pěkná myšlenka!

Křesťanská základna svatebního kruhu
Některé křesťanské svatební obřady zahrnovaly kněze, který říkal: "Ve jménu otce, syna a svatého ducha" a on by se dotkl jednoho prstu pro každé jméno. Otec by byl palcem, synem ukazováček a svatým duchem prostředním prstem. Byl by pak umístěn prsten na třetí prst, jak řekl "amen" a dokončil modlitbu.

Praktické úvahy
Zatímco tyto náboženské a historické faktory jednoznačně ovlivnily umístění našich svatebních prstenů, skutečný důvod by mohl být ještě jednodušší než to. Většina snubních prstenů je vyrobena z měkkého kovu a protože většina lidí je pravákoví, nošení na levé ruce bude mít větší ochranu a méně poškození. Navíc, jak často používáte prsten s každou rukou?

Pravé ruční svatební kroužky
Stejně jako každá jiná svatební tradice je na vás, zda se k němu přihlašujete nebo ne. V některých evropských kulturách, například v Norsku a Německu, je tradice, že prsten jde po pravé straně. Stává se také oblíbenou a symbolickou volbou pro páry stejného pohlaví nebo dokonce i pro ty, kteří si udílí své zemřelé partnery. Od dvacátých let 20. století ženy nosí prsteny na pravé ruce, aby naznačily ekonomickou nezávislost, zatímco jiné ji nosí po pravé ruce, protože jsou levou rukou.

Přihlášení

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.

×